Niwa Nowa Wieś Gospodarze

Kinga Januszyk

Utworzono:

27.03.2016

Inauguracja rundy wiosennej w Nowej Wsi nie wypadła zbyt okazale. Zawodnicy Niwy i LKS Bobrek byli myślami raczej przy świątecznym stole i nie podejmowali zbyt wielkiego ryzyka. Co prawda nowowsianie próbowali prowadzić grę, jednak niewiele z tego wynikało. Goście z Bobrka natomiast wyraźnie nastawili się na grę z kontrataku i raz po raz posyłali długie podania w kierunku wysuniętego napastnika.

W pierwszej połowie najbliższej szczęścia był Adam Żmuda. Napastnik Niwy w 26 minucie gry znalazł się w polu karnym, po czym odwrócił się w kierunku bramki i technicznym strzałem próbował umieścić piłkę w okienku. Futbolówka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później strzelał Piotr Klimczyński, jednak i jego próba była niecelna. Skrzydłowy biało-niebieskich nie czysto trafił w piłkę i ta minęła słupek bramki gości.

Przyjezdni oddali właściwie tylko jeden strzał w pierwszej połowie - na dodatek niecelny.

W drugiej części obraz gry nieco się wyrównał i goście zagrali nieco odważniej. Dokumentacją tego był strzał Pawła Wierzbica z 57 minuty. Pomocnik gości znalazł się w polu karnym Niwy i efektownym strzałem z woleja posłał piłkę w krótki róg bramki Grzegorza Gacura. Golkiper Niwy spisał się bardzo dobrze i obronił groźny strzał.

Dziesięć minut później Niwa była najbliżej gola w tym spotkaniu. Adam Żmuda ruszył środkiem boiska i z ponad 25 metrów huknął na bramkę Bobrka. Piłka zatrzymała się niestety tylko na słupku. Chwilę później dośrodkowanie na gola próbował zamienić Mateusz Śleziak, ale chyba sam był zaskoczony, że piłka do niego dotarła i trafił w nią niezbyt czysto, więc szansa przepadła.

Groźnie kontrujący goście również doczekali się swojej szansy. Błędy w defensywie Niwy doprowadziły niemalże do sytuacji sam na sam napastnika gości, który zdołał oddać strzał z linii szesnastki, jednak futbolówka minęła słupek bramki i kibice nie zobaczyli w tym meczu ani jednego gola.

Niwa Nowa Wieś - LKS Bobrek 0:0

Niwa: Grzegorz Gacur - Adrian Dwornik, Wojciech Góral, Mateusz Śleziak, Bartłomiej Zwaryczyuk (80' Kamil Żmuda) - Łukasz Łęcki (63' Dominik Merta), Bogdan Swarzyński, Jakub Makowski, Piotr Klimczyński - Adam Żmuda, Mariusz Piskorek (70' Piotr Zacny).

Bobrek: Filip Lichański - Rafał Tomasik (64' Daniel Byrski), Daniel Chylaszek, Bartosz Chylaszek (83' Jakub Dziędziel), Tomasz Samuś - Kamil Chylaszek, Remigiusz Dziędziel, Michał Barciak, Wiesław Nowak (80' Rafał Kleczkowski), Paweł Wierzbic (67' Mariusz Jarosz) - Przemysław Janik. Żółte kartki: Adrian Dwornik. (http://niwaseniorzy.futbolowo.pl)