Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

27.05.2016

W środowych derbach Gminy Kęty Soła Łęki nie dała rady Niwie Nowa Wieś i poległa różnicą aż czterech goli, choć początek meczu nie wskazywał na taki obrót sprawy. Od pierwszych minut widać było, że gospodarze przyjęli defensywną taktykę i będą szukali szczęścia w kontrach.

Po niespełna kwadransie plan solarzy legł w gruzach, bo wtedy genialną asystą popisał się Bogdan Swarzyński, który zakręcił jednym z rywali przed polem karnym i wrzucił piłkę w pole karne idealnie na głowę Mariusza Piskorka. Napastnik Niwy celną główką wyprowadził Niwę na prowadzenie.

Pięć minut po wznowieniu gry było już 2:0. Rzut rożny wykonywał Kamil Żmuda, a dokręcona piłka znalazła drogę do bramki wobec nieporozumienia miejscowego bramkarza z jednym z zawodników stojących tuż przy słupku.

Po godzinie gry było już po meczu. Po raz kolejny dał o sobie znać duet Swarzyński-Piskorek i tak jak w pierwszej połowie pierwszy idealnie wrzucił w pole karne, a Piskorek drugi raz celnie główkował i piłka po koźle wpadła do siatki.

Kwadrans przed końcem meczu gospodarze byli najbliżej strzelenia gola honorowego. Na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Grzegorz Bogdan, ale jego atomowe uderzenie sparował na poprzeczkę Grzegorz Gacur.

Wynik ustalił Mariusz Piskorek w 81 minucie gry kompletując hat-tricka. Wcześniej jednak na środku boiska piłkę przejął Bartłomiej Zwaryczuk i po rozegraniu jej ze Swarzyńskim zagrał idealnie w tempo do Piskorka, tak że temu wystarczyło ominąć bramkarza i skierować futbolówkę do pustej bramki.

Soła Łęki - Niwa Nowa Wieś 0:4 (0:1)
0:1 - Mariusz Piskorek 14'
0:2 - Kamil Żmuda 50'
0:3 - Mariusz Piskorek 60'
0:4 - Mariusz Piskorek 81'

Soła: Kamil Leśniak - Bartłomiej Gabryś, Krzysztof Pawlusiak, Dawid Rusek, Paweł Kramarczyk - Mariusz Dziubek, Mirosław Zemła, Marek Matejko, Grzegorz Bogdan, Konrad Żmuda - Wójcik.

Niwa: Grzegorz Gacur - Bartosz Michałek, Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral (68' Mateusz Śleziak), Bartłomiej Zwaryczuk (85' Michał Sordyl) - Adrian Dwornik (71' Piotr Zacny), Jakub Makowski, Kamil Żmuda (77' Dominik Merta) - Bogdan Swarzyński - Mariusz Piskorek.

Sędzia: Paweł Krasa (Wadowice)