Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

29.10.2017

W derbach powiatu oświęcimskiego chrzanowskiej okręgówki liderujące Jawiszowice rozbiciem na własnym boisku Niwy Nowa Wieś postawiły pieczęć na mistrzostwie jesieni. Kibice szykowali się na pojedynek snajperów, czyli Adriana Korczyka z Mariuszem Piskorkiem z Niwy.
Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych, żeby nie powiedzieć, tragicznych wręcz warunkach. Nie przeszkodziło to jednak miejscowym w kreowaniu sytuacji bramkowych. Już w 6 min w pole karne wpadł Marcin Szymonik, lecz Sławomir Tlałka odbił piłkę nogami. W odpowiedzi Mariusz Piskorek trafił w spojenie słupka poprzeczką (10 min). Jednak przed przerwą gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych. Jak Michał Pyrlik wycofał piłkę na 10 metr, żaden z kolegów nie zdołał jej dopaść. Adrian Korczyk, wykorzystując siłę wiatru, lobem chciał oszukać Tlałkę, ale niewiele się pomylił. Jak po zagraniu Korczyka i strzale Marcina Hermana piłkę z linii bramkowej wybił Lucjan Stawowczyk, wydawało się, że o gole w tym spotkaniu będzie niezwykle trudno. Jednak w głównej roli wystąpił Michał Pyrlik, który najpierw na długim słupku zamknął akcję głową, a potem, po wyrzucie z autu, tylko musnął piłkę głową, przedłużając jej lot, więc wpadła do siatki w przeciwnym rogu. Tuż przed przerwą, Adrian Korczyk przepchnął obrońców i płaskim strzałem pokonał Tlałkę. Po zmianie stron padł już tylko jeden gol. Wiadomo, że z każdą minutą warunki do gry były coraz gorsze i piłkarze myśleli raczej o tym, żeby mecz toczony w przenikliwim zimnie i porywistym wietrze jak najszybciej się skończył. Jednak w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Marcin Herman, ustalając wynik derbów ziemi oświęcimskiej. – Rywale zmiażdżyli nas fizycznie – przyznał Kamil Żmuda, trener Niwy. – Okoliczności straconych bramek w Jawiszo­wicach po prostu nie przystoją drużynie mającej aspiracje do czołówki. Warunki do gry były równe dla obu stron

Jawiszowice – Niwa Nowa Wieś 4:0 (3:0) Bramki: 1:0 Pyrlik 26, 2:0 Pyrlik 33, 3:0 Korczyk 45, 4:0 Herman 67.

Jawiszowice:

Smok – Bednarczyk, Nalepa, Grabczyński, Bartula – Szymonik (80 Wykręt), Tworek (80 Kocoń), Herman, Hankus – Korczyk (87 Rusek), Pyrlik.

Niwa:

Tlałka – Stawowczyk, Góral, Zwaryczuk (60 Zięba), Węgrodzki – Flis (70 Deska), Nycz, Nowotarski (70 Kajor), Klimczyński – Piskorek, A. Żmuda.

Halniak Maków Podhalański – Naroże Juszczyn 2:0,

Garbarz Zembrzyce – Victoria Jaworzno 4:0.

Mecz: Nadwiślanin Gromiec – Żarki został odwołany ze względu na zły stan boiska po opadach deszczu. Nowy termin ustalono na 18 listopada.

Pauzowała: Zatorzanka Zator.