Dobra passa podtrzymana!

Podopieczni Kamila Żmudy podtrzymali wczoraj dobrą passę pokonując drużynę z Żarek 1:4.(0:1) Przypomnijmy, że Niwa w rundzie wiosennej nie poniosła żadnej porażki. Miejmy nadzieje że utrzyma się ona jak najdłużej.

"Już w 5. minucie nastąpiła akcja, która miała duży wpływ na losy spotkania.
Obrońca Żarek wybijał piłkę i trafił w tył głowy swojego rywala. Futbolówka doszła do zawodnika Niwy, który wychodził sam na sam. Zdecydowałem się na akcję ratunkową i faul na 18. metrze. Zasłużenie dostałem czerwona kartkę - przyznał po końcowym gwizdku samokrytycznie Robert Saternus, grający trener Żarek.
Goście stworzyli sobie potem jeszcze dwie okazje, ale w obu przypadkach strzały obronił golkiper Żarek. W końcu w 44. minucie Mariusz Piskorek zdecydował się na odważny rajd i strzałem w długi róg otworzył wynik, zdobywając gola "do szatni". U gospodarzy po stronie aktywów pierwszej połowy można wpisać jedynie dwa rzuty rożne.

Po zmianie stron po uderzeniu głową Roberta Jesionowskiego piłka ostemplowała poprzeczkę. Wiele wydarzyło się w ostatnim kwadransie. W 75. minucie nie pilnowany Mariusz Piskorek poszedł na przebój w polu karnym. Za mocno wypuścił sobie piłkę, ale z ostrego kąta chciał uderzyć. Piłka trafiła w rękę obrońcy gospodarzy. Arbiter puścił akcję, ale po chwili - po konsultacji z liniowym - zmienił decyzję, dyktując karnego. Mimo protestów kibiców i trenera Żarek twierdzących, że futbolówka wyszła wcześniej za linię końcową. Na gola jedenastkę zamienił Piskorek.

Trener przyjezdnych miał nosa do zmian. Zmiennicy Grzegorz Bogdan i Sebastian Deska znaleźli lukę w gąszczu nóg w polu karnym, trafiając do siatki przy słupku.

Gospodarze uratowali honor po tym, jak po dograniu młodzieżowca Łukasza Osadzińskiego z prawej strony pięknym strzałem z woleja popisał się zmiennik w szeregach Żarek Rober Jesionowski. Był to najładniejszy gol w meczu. Marna to jednak pociecha dla miejscowych, którzy kończyli mecz w dziewiątkę, bo wcześniej Kamil Jesionowski dostał drugie "żółtko". Zarówno on, jak i trener Robert Saternus oraz Bartłomiej Kurzak (dostał kartkę za atak na nogi rywala) nie zagrają za tydzień w derbach z Gromcem."