Finał Pucharu początkiem wiosny, gramy z Sołą!

Po żmudnych przygotowaniach do rundy wiosennej oraz serii zimowych sparingów, nadszedł najwyższy czas na start piłkarskiej wiosny. Zanim jednak piłkarze Niwy Nowa Wieś powalczą o czwartoligowe punkty, czeka ich starcie o tytuł najlepszej drużyny oświęcimskiego Podokręgu.

Władze podokręgu piłki nożnej w Oświęcimiu zadecydowały, że zanim ruszą zmagania o ligowe punkty, to piłkarze Niwy Nowa Wieś oraz Soły Oświęcim zmierzą się ze sobą w finale pucharu polski. Mecz ten zaplanowano na najbliższą sobotę 7 marca (początek o godzinie 15:00), a miejscem finału będzie stadion w Nowej Wsi.

Każdemu "lokalnemu" kibicowi futbolu finałowego rywala Niwy Nowa Wieś przedstawiać chyba nie trzeba. Soła Oświęcim rok po roku osiągała awanse, a od sezonu 2013/14 z powodzeniem radzi sobie w III lidze. Mało tego, piłkarze prowadzeni przez Sebastiana Stemplewskiego w swoim debiutanckim sezonie zajęli drugie miejsce, przegrywając ligę tylko z Granatem Skarżysko-Kamienna.

W obecnych rozgrywkach biało-czerwoni radzą sobie równie dobrze. Po rundzie jesiennej zespół z Oświęcimia plasuje się na pozycji wicelidera z 38 punktami na koncie, ustępując tylko o trzy "oczka" Wiśle Sandomierz.

Finał Pucharu Polski Podokręgu Oświęcim
Niwa Nowa Wieś - Soła Oświęcim