Gwiazdy dla Kubusia!

Po raz szósty odbędzie się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Kubusia”. Tradycyjnie już – w hali w Kętach – wystąpią zespoły piłkarskich gwiazd, nie zabraknie również innych atrakcji.

Głównym celem kolejnej odsłony turnieju jest rzecz jasna kwesta na rzecz Jakuba Bosaka, chorującego na nowotwór naczyniaka limfatycznego szyi i twarzy (więcej informacji na kubabosak.home.pl). To właśnie w tym celu 3 stycznia przyszłego roku spotkają się w hali gwiazdy polskiego sportu, by wspomóc leczenie chłopaka.

Swój udział zapowiedzieli już m.in. Maciej Sadlok z krakowskiej Wisły, Łukasz Hanzel (Piast Gliwice), Rafał Grodzicki (Śląsk Wrocław), Łukasz Tymiński (Jagiellonia Białystok) czy Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice). Mecze rozegrają też niektórzy gracze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy awizowali się na czele z kapitanem Markiem Sokołowskim. Pojawią się także inne, znane postaci polskiego sportu – do hali w Kętach zawitają były reprezentant Polski w siatkówce Piotr Gruszka, a także znakomity przed laty hokeista – Waldemar Klisiak.

Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych, jak również gadżetów przygotowanych przez organizatorów. Z pewnością największą popularnością cieszyć będą się przekazane na licytacje koszulki sportowców z autografami. Pojawią się m.in. trykoty Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów czy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Siatkarscy kibice będą z kolei mogli zdobyć koszulkę Mateusza Miki – złotego medalisty tegorocznych Mistrzostw Świata. Nie lada gratką będzie z pewnością koszulka Roberta Lewandowskiego, który również włączył się w pomoc dla Jakuba Bosaka.

Organizatorami kolejnej odsłony turnieju są: Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Team Sport Hejnał Kęty, OSiR Kęty, a także Dawid i Mateusz Śleziak.