Przyjeżdża wicelider

W najbliższą sobotę piłkarzy Niwy Nowa Wieś czeka nie lada wyzwanie. Nasi zawodnicy będą musieli stawić czoła wiceliderowi czwartoligowych rozgrywek, drużynie MKS Trzebinia-Siersza.

Po bezbramkowym remisie w ubiegłym tygodniu w Makowie Podhalańskim, tym razem piłkarze Niwy Nowa Wieś podejmą na własnym stadionie MKS Trzebinię-Siersza - drużynę, która jest wiceliderem rozgrywek i zapewne do końca będzie liczyła się w walce o awans.

Trzebinianie na 37 punktów, które mają na koncie zapracowali sobie jedenastoma zwycięstwami oraz czterema remisami i również czterema porażkami. Do lidera z Giebułtowa tracą pięć oczek.

Sobotni pojedynek Niwy z Trzebinią, będzie również okazją do starcia dwójki zawodników, którzy przodują w klasyfikacji strzelców. Snajper Niwy Przemysław Dudzic przewodzi stawce najlepszych snajperów z 18 golami, natomiast po piętach depcze mu Marcin Giermek z Trzebini, który zanotował do tej pory 14 trafień. O tym, kto okaże się lepszy, przekonamy się w sobotę.

W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktami, choć to gracze Niwy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw na bramkę Przemysława Dudzica odpowiedział Marcin Giermek, a gdy na pięć minut przed końcem piłkę do swojej bramki skierował Sebastian Ołownia wydawało się, że trzy punkty pojadą do Nowej Wsi. Tak się jednak nie stało, bo w ostatniej minucie meczu w zamieszaniu pod bramką Artura Kuźmy najprzytomniej odnalazł się Jakub Juraszek i skierował futbolówkę do siatki.

20. kolejka IV ligi krakowsko-wadowickiej
Niwa Nowa Wieś - MKS Trzebinia-Siersza