Rycerze wiosny!

RYCERZE WIOSNY!

Po sobotnim spotkaniu w Nowej Wsi Niwa została najlepszą drużyną w tej rundzie, po zdobyciu 31 punktów.
Ostatni mecz z Garbarzem zakończył się wynikiem 3:0, a bramki dla naszej drużyny zdobył 2x Adam Żmuda oraz Grzegorz Bogdan.

„Zanim kibice dobrze rozsiedli się na trybunach gospodarze już prowadzili. Już w 3 min. Adam Żmuda przymierzył z około 20 metrów z rzutu wolnego. Nie najlepiej ustawiony Bartłomiej Bruzda nie zdołał zapobiec nieszczęściu i musiał wyjmować piłkę z siatki.
W tej części gry więcej goli nie padło, a akcji bramkowych także było niewiele. Za to grający gołą „jedenastką” goście (na ławce rezerwowych mieli jedynie bramkarza, który nie mógł zagrać w polu, gdyż rano wystąpił w meczu juniorów) doznali jednak poważnego osłabienia. Po pojedynku biegowym z rywalem niefortunnie upadł Mariusz Kania i uszkodził obojczyk (jeszcze nie wiadomo co się dokładnie stało). Z bólem wstał, ale grał już bardzo ostrożnie, a w 70 min. opuścił plac gry i Garbarz kończył pojedynek w liczebnym osłabieniu. – Kontuzje, kartki, egzamin, wesele i stało jak się stało. Rezerwowych nie mieliśmy – mówi Józef Talaga, kierownik Garbarza.
Niwa dobiła gości po zmianie stron. W 50 min. piłkę do siatki posłał Grzegorz Bogdan, a dwie minuty później opuścił plac gry, żegnany gromkimi brawami. Trzeciego gola zdobył ten, który otworzył wynik spotkania, a niedługo potem także był już na ławce rezerwowych.”

Relacja i zdjęcie ze strony:http://www.beskidzka24.pl/artykul,wygrali_i_pozegnali,56241…

WYNIK SPOTKANIA:
Niwa Nowa Wieś – Garbarz Zembrzyce 3:0 (1:0)

BRAMKI:
1:0 Adam Żmuda 3’
2:0 Grzegorz Bogdan 50’
3:0 Adam Żmuda 65'

SKŁAD NIWY:
Szczepańczyk, Deska, Stawowczyk, Zięba, Zwaryczuk, Flis, K. Żmuda, Bogdan ( 52’ Merta), Klimczyński, A. Żmuda (72' Michałowski, Piskorek.

SKŁĄD GARBARZA:
Bruzda - (85’ Kołata), Gajewski, Sałapatek, Marek, Ł. Puda, Talaga, Curzydło, Kania, Harańczyk, Oladoja, Gaździcki.

WYNIKI 30 KOLEJKI:
Górnik Libiąż - Nadwiślanin Gromiec 2-3