Sędzia drukarz pozbawił Niwę punktów!

Tytuł tej wiadomości może budzić kontrowersje, ale ten kto był na sobotnim meczu Sokół Przytkowice - Niwa Nowa Wieś wie, że nie są to słowa wcale na wyrost. Arbiter tego spotkania do 90 minuty bardzo udanie prowadził te zawody, ale jedna z ostatnich akcji tego meczu kładzie się cieniem na cały jego występ.

Zanim jednak nastąpiła końcówka potyczki Sokoła z Niwą, cały mecz można skwitować jednym słowem: walka. Tej obu ekipom nie brakowało, bo co innego im pozostało w meczu z kategorii tych "na wodzie". Sytuacji jednak było jak na lekarstwo.

Całe spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach. Najpierw z akcją ruszyli gracze Niwy, po której w polu karnym przedzierał się Bogdan Swarzyński. Zawodnik biało-niebieskich atakowany przez dwójkę defensorów Sokoła został wycięty przez jednego z nich, jednak mimo protestów naszych graczy gwizdek arbitra milczał.

Gospodarze skorzystali z okazji i ruszyli z kontrą. Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska, a tam Lucjan Stawowczyk będąc kilka ładnych metrów przed polem karnym pociągnął za koszulkę jednego z miejscowych, tak że ten po upadku na śliskiej murawie wjechał w pole karne niczym na sankach.

Ku zdziwieniu wszystkich i po sygnalizacji bocznego sędziego - który nawiasem mówiąc był wyraźnie spóźniony w tej akcji - sędzia wskazał na "wapno", robiąc sobie piłkarskie jaja. Sokół skorzystał z prezentu pana w żółtej koszuli, wykorzystując rzut karny po którym pseudo-arbiter zakończył spotkanie.

Sokół Przytkowice - Niwa Nowa Wieś 1:0 (0:0)
1:0 - Paweł Godawa 90' (k)

Sokół: Krzysztof Żak - Kamil Flaka, Paweł Godawa, Marcin Waga, Mateusz Zając - Arkadiusz Monica (90' Jakub Gugała), Sebastian Stróżyk, Tomasz Ostafin, Damian Rzeszutko (86' Wiktor Maziarka) - Krystian Smajek, Łukasz Waga (19' Sebastian Mlak, 62' Łukasz Lelek).

Niwa: Grzegorz Gacur - Bartosz Michałek, Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Bartłomiej Zwaryczuk - Adrian Dwornik, Jakub Makowski (80' Mateusz Śleziak), Bogdan Swarzyński, Mariusz Piskorek, Dominik Merta (46' Piotr Klimczyński) - Adam Żmuda (87' Piotr Zacny).

Żółte kartki: Dominik Merta, Bartosz Michałek, Adrian Dwornik.

Sędzia: Dawid Handerski (Wadowice)