Udana inauguracja Niwy!

Niwa Nowa Wieś pokonała w sobotnie popołudnie Karpaty Siepraw 2:1 (0:0) w meczu pierwszej kolejki IV ligi w sezonie 2014/15. Zwycięstwo naszej drużynie zapewnił Mateusz Śleziak w doliczonym czasie gry.

Wcześniej jednak obie drużyny najwyraźniej chciały dobrze "wejść" w nowy sezon i zadbały o swoje szyki obronne. Dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron miejscowych kibiców uszczęśliwił Przemysław Dudzic. Najlepszy strzelec IV ligi w ubiegłym sezonie zgłosił chęć obrony tytułu w obecnych rozgrywkach, strzelając gola już po kilku minutach drugiej połowy. Dudzic otrzymał piłkę od Szymona Nowickiego i dopełnił formalności otwierając wynik meczu.

Piłkarze Niwy cieszyli się z prowadzenie do 72 minuty gry. Wówczas Wojciech Góral podciął w polu karnym Krzysztofa Zająca, a rzut karny na gola zamienił Jakub Niedźwiedź.

Kiedy wydawało się, że Niwa podzieli się z Karpatami punktami, nadszedł doliczony czas gry. Wtedy to Szymon Rozner dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Mateusza Śleziaka i obrońca Niwy strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Niwa Nowa Wieś - Karpaty Siepraw 2:1 (0:0)
1:0 - Przemysław Dudzic 48'
1:1 - Jakub Niedźwiedź 72' (k)
2:1 - Mateusz Śleziak 90+2'

Niwa: Grzegorz Gacur - Mateusz Śleziak, Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Tomasz Chwierut - Bartosz Michałek (65' Szymon Rozner), Piotr Merta, Bogdan Swarzyński, Szymon Nowicki (89' Bartłomiej Zwaryczuk) - Przemysław Dudzic, Mariusz Piskorek (75' Przemysław Tlałka).

Karpaty: Karol Obłaza - Szczepan Galas, Tomasz Szablowski, Mateusz Suder, Jakub Niedźwiedź - Ireneusz Król (55' Marcin Mieszczak, 75' Marcin Sołtys), Mirosław Sikora (65' Szymon Bruzda), Sebastian Sepioł, Paweł Stefański - Krzysztof Zając, Tomasz Połomski.

Sędziował: Jonasz Kita (Libiąż)

Żółte kartki: Mirosław Sikora, Krzysztof Zając.