Pierwszy poważny sprawdzian

Po turnieju im. Włodzimierza Gąsiorka rozegranym w ubiegły weekend, przyszła pora na pierwszy mecz sparingowy. Drużyna Andrzeja Tomali w pierwszym kontrolnym spotkaniu podczas przygotowań do sezonu 2014/15 zagra z LKS Czaniec.

LKS Czaniec to przedstawiciel III ligi opolsko-śląskiej, który w ubiegłych rozgrywkach zajął piąte miejsce w swoich rozgrywkach, ale musiał walczyć o pozostanie w gronie trzecioligowych ekip w grupie spadkowej.
Tam piłkarze z Czańca poradzili sobie bardzo dobrze, plasując się na pierwszym miejscu, co zapewniło im utrzymanie.

Co ciekawe podopieczni Mariusza Wójcika w najbliższą sobotę rozegrają dwa sparingi. Oprócz popołudniowego spotkania z Niwą, LKS Czaniec zmierzy się o 11:00 z przedstawicielem IV ligi śląskiej Czarnymi-Góral Żywiec.

Sobotni przeciwnik naszej drużyny ma za sobą już pierwsze "przetarcie" w okresie przygotowawczym. W ubiegłą środę piłkarze z Czańca polegli w starciu z Sołą Oświęcim 1:2, po honorowym trafieniu Daniela Gołucha.

Mecz LKS Czaniec - Niwa Nowa Wieś zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 12. lipca 2014 roku o godzinie 17:00. Miejscem spotkania będzie boisko w Przecieszynie.