Wiatr, grad, rzuty karne i trzy punkty!

Nareszcie po ponad czterech miesiącach przerwy runda wiosenna sezonu 2013/14 w IV lidze wystartowała. Póki co "wiosenna" to jest ona jednak tylko z nazwy, bo w sobotnie popołudnie na boisku w Zielonkach panował chłód, wiatr, a nawet grad co z pewnością nie ułatwiało gry.

Obie drużyny w całym meczu zbyt wielu okazji do zdobycia goli sobie nie stworzyły, a o końcowym wyniku - dosyć nie codziennie - decydowały rzuty karne.

Pierwszy z nich miał miejsce w 32 minucie gry. Wówczas Michał Adamus dosyć nie fortunnie interweniował na linii pola karnego powodując upadek jednego z miejscowych i arbiter wskazał na "wapno" po raz pierwszy. Do piłki podszedł Michał Żywczak i pewnym strzałem pokonał Artura Kuźmę.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie dziesięć minut, bo w odpowiednim momencie sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi wziął Przemysław Dudzic. Napastnik Niwy w swoim stylu zakręcił dwójką obrońców Zieleńczanki w polu karnym, po czym został powalony na murawę i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny - tym razem dla Niwy. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Wynik pierwszego wiosennego spotkania w drugiej połowie ustalił wspomniany Dudzic - jakby inaczej strzałem z rzutu karnego. Wcześniej jednak w polu karnym z całym impetem wpadł na Adriana Pająka wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Baron i arbiter zmuszony był wskazać na jedenastkę po raz trzeci tego dnia. Tym razem jednak strzał najskuteczniejszego w tym sezonie piłkarza Niwy nie był tak pewny, ale piłka po rękach bramkarza zatrzepotała w siatce.

Później jeszcze doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Michał Adamus, który dobijał strzał jednego z kolegów. Piłkę po uderzeniu nowego zawodnika Niwy wybił jednak głową z linii bramkowej jeden z miejscowych obrońców.

Zieleńczanka Zielonki - Niwa Nowa Wieś 1:2 (1:1)
1:0 - Michał Żywczak 32' (k)
1:1 - Przemysław Dudzic 42' (k)
1:2 - Przemysław Dudzic 62' (k)

Sędziował: Mateusz Czerwień (Myślenice)

Żółte kartki: Michał Żywczak, Mateusz Baron - Bogdan Swarzyński.

Zieleńczanka: Jakub Potyran - Dawid Dragosz, Michał Cieszyński, Jacek Bulak, Michał Żywczak - Maciej Bosak, Piotr Gładysz, Mateusz Krajewski (60' Mateusz Baron), Kamil Krzysztonek, Jakub Rozwadowski (75' Adrian Baran) - Mariusz Bieda.

Niwa: Artur Kuźma - Mateusz Śleziak, Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Szymon Nowicki (80' Sebastian Kajor) - Adrian Pająk (87' Piotr Merta), Przemysław Tlałka, Jakub Makowski, Michał Adamus - Przemysław Dudzic, Bogdan Swarzyński (89' Mateusz Malarz).