Andrzej Tomala odchodzi

Wraz z końcem sezonu 2014/15 Andrzej Tomala przestał pełnić funkcję trenera Niwy Nowa Wieś. Dotychczasowy szkoleniowiec naszej drużyny zajmował to stanowisko od 2006 roku.
Nazwisko nowego trenera Niwy Nowa Wieś poznamy wkrótce.

Niwa Nowa Wieś pod wodzą Andrzeja Tomali wywalczyła trzy awanse. Najpierw w sezonie 2005/06 nasza drużyna wygrała oświęcimską A-klasę, wyprzedzając Brzezinę Osiek o pięć punktów. Był to pierwszy sezon Andrzeja Tomali w roli trenera, kiedy to w maju 2006 roku zastąpił na tym stanowisku tragicznie zmarłego Włodzimierza Gąsiorka.

Sezon 2007/08 przyniósł kolejny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem nasza drużyna uplasowała się na drugiej lokacie w Wadowickiej Lidze Okręgowej, tracąc do Spójni Osiek-Zimnodół siedem "oczek". Obie te ekipy awansowały do V ligi.

W sezonie 2010/11 po trzech latach spędzonych na piątoligowych boiskach Niwa awansowała do IV ligi. Nasza drużyna zajęła czwartą lokatę w tabeli, ale wobec reorganizacji rozgrywek awans uzyskało aż osiem zespołów.

Po czterech sezonach na czwartoligowym poziomie Niwa Nowa Wieś pod wodzą Andrzeja Tomali w niedawno zakończonych rozgrywkach znalazła się na czwartym miejscu od końca, co oznacza spadek do "okręgówki".

Andrzej Tomala pełnił w naszej drużynie również rolę grającego trenera.

Za włożony trud i wykonaną pracę na rzecz Niwy Nowa Wieś dziękujemy Andrzejowi Tomali i życzymy powodzenia w dalszej karierze, zarówno zawodowej, jak i osobistej. Powodzenia trenerze!