Czarna sobota

Nie tak sobie wyobrażali mecz w Zembrzycach piłkarze Niwy Nowa Wieś. Miejscowy Garbarz był tego dnia bezlitosny i wykorzystał słabą dyspozycję naszej drużyny, w pełni rewanżując się za jesienną porażkę w Nowej Wsi 1:4.

W pierwszym kwadransie obie ekipy nie stworzył sobie właściwie żadnych klarownych okazji do zdobycia gola. Jedynymi godnymi uwagi akcjami były dwa strzały z dystansu: najpierw próbował Szymon Nowicki, ale jego uderzenie zostało zablokowane, czego efektem był rzut rożny, natomiast w odpowiedzi strzał Adriana Sadowskiego minimalnie minął bramkę Artura Kuźmy.

Niestety kolejna próba Sadowskiego przyniosła już gospodarzom gola. Pomocnik gospodarzy dopadł do prostopadłej piłki i mocnym strzałem w krótki róg otworzył wynik meczu.

Po nieco ponad pół godznie gry było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Chodźko, który w polu karnym Niwy miał zaskakująco dużo miejsca i dopadł do bezpańskiej piłki, strzelając mocno tuż przy słupku.

Druga część gry rozpoczęła się w najgorszy z możliwych sposobów dla piłkarzy z Nowej Wsi. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im kolejnego gola. Tym razem górnego podania nie przeciął Mateusz Śleziak, po czym do piłki dopadł Sebastian Mazanek i strzelił bardzo precyzyjnie, w krótki róg bramki strzeżonej przez Artura Kuźmę.

W końcówce meczu Chodźko zagrał piłkę wzdłuż szesnastki do Sławomira Pudy, ten przyjął ją na klatkę piersiową i czubkiem buta skierował futbolówkę do siatki obok wychodzącego z bramki golkipera Niwy.

Garbarz Zembrzyce - Niwa Nowa Wieś 4:0 (2:0)
1:0 - Adrian Sadowski 15'
2:0 - Tymoteusz Chodźko 32'
3:0 - Sebastian Mazanek 46'
4:0 - Sławomir Puda 85'

Garbarz: Bartłomiej Kaźmierczak - Łukasz Puda, Filip Kasiński, Adrian Elżbieciak, Kamil Lenik - Paweł Jurasz, Mariusz Pieczara (77' Grzegorz Bańdura), Adrian Sadowski, Tymoteusz Chodźko, Sebastian Mazanek (70' Wojciech Jurek) - Sławomir Puda.

Niwa: Artur Kuźma - Lucjan Stawowczyk (80' Bartłomiej Zwaryczuk), Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Mateusz Śleziak (75' Szymon Rozner) - Bogdan Swarzyński, Przemysław Tlałka (55' Sebastian Kajor), Mateusz Malarz, Szymon Nowicki - Przemysław Dudzic, Michał Adamus.

Sędzia: Jonasz Kita (Chrzanów)

Żółte kartki: Bogdan Swarzyński, Szymon Śliwa