Hat trick Nycza na przełamanie z wiceliderem
Środowe popołudnie w końcu mogliśmy cieszyć się zwycięstwem. Po złej passie podopieczni Kamila Żmudy rozegrali dobry mecz na przełamanie co dało im zwycięstwo z wiceliderem w tabeli.
W zupełnie odmiennych nastrojach do środowej konfrontacji przystępowali zawodnicy Niwy oraz Chełmku. Gospodarze nie wygrali od czterech meczów, natomiast goście wygrali swoje wszystkie kwietniowe spotkania nie tracąc przy tym żadnej bramki. Wiadomo, że każda seria kiedyś się kończy i tak też stało się w środowe popołudnie. Od początku spotkania gospodarze rzucili się do ataku czego efektem była bramka już w 4 minucie autorstwa Kamila Żmudy, który fantastycznie przymierzył z 25 metra i piłka wylądowała w samym okienku bramki przyjezdnych. Goście wyrównali w kuriozalnych okolicznościach. W 26 minucie Kustra ruszył do bezpańskiej piłki i wykorzystał błąd Tlałki i... Asystenta sędziego, który bowiem w momencie zagrania piłki znajdował się na spalonym. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 29 minucie dwójkowa akcja Konrada Zięby i Dawida Nycza zakończyła się bramką tego drugiego, który płaskim strzałem w długi róg nie dał szans Żołneczce. W drugiej połowie piłkarze Niwy ani myśleli spuścić z tonu i dołożyli kolejnego dwa trafienia za sprawą Dawida Nycza. Najpierw w 61 minucie wykorzystał podanie Kamila Żmudy i uprzedzając obrońcę wygrał pojedynek z goalkeeperem gości. W 76 minucie mieliśmy niemal kopię poprzedniej akcji. Znowu prostopadłe zagranie Kamila Żmudy i w sytacji sam na sam nasz napastnik ograł Żołneczkę i wpakował piłkę do pustej bramki kończąc mecz z hat-trickiem dając pewne i zasłużone zwycięstwo swojej drużynie.
SKŁAD NIWY:
Tlałka - Zięba, Stawowczyk, Gardyński, Zwaryczuk - Klimczyński, D. Merta, K. Żmuda, Deska - Nycz, Piskorek
SKŁAD CHEŁMKA:
Żołneczko – Kumanek (55' Cieciera), Wójcik (46' Cząstka), B. Chylaszek, Martyniak – Kurek (75' J. Bieniek), Sidor, Kantek, Żyła (46' K. Bieniek) – Kustra, Psioda.
WYNIKI 22 KOLEJKI:
Halniak Maków Podhalański – Garbarz Zembrzyce 0:4 Kalwarianka – Dąb Paszkówka 3:2
Tempo Białka – Victoria Jaworzno 2:0
Nadwiślanin Gromiec – Zatorzanka Zator 3:0
Zagórzanka – Naroże Juszczyn 2:0
Jawiszowice – Brzezina Osiek 1:0