Jak zatrzymać Górników?

Górnik Libiąż - Niwa Nowa Wieś
4. kwiecień 2015 r. (sobota), godz. 16:00
Stadion w Libiążu, ul. Piłsudskiego 10

Osiem punktów na koncie, ostatnie miejsce w tabeli i mało ciekawe perspektywy przed rundą rewanżową - tak malował się krajobraz po pierwszej części sezonu w Libiążu. Miejscowy Górnik - czyli sobotni przeciwnik Niwy Nowa Wieś - zamykał ligową tabelę, tracąc aż cztery punkty do przedostatnich Karpat Siepraw i Jałowca Stryszawa.

Pod koniec listopada ubiegłego roku na trenerskim stołku Andrzeja Kosa zastąpić miał Arkadiusz Pawela, lecz ostatecznie z jego usług zrezygnowano. Zatrudnienie Grzegorza Kmiecika na stanowisku grającego szkoleniowca okazało się strzałem w dziesiątkę - przynajmniej póki co. Wszak Górnik w pierwszych dwóch wiosennych kolejkach zdobył komplet punktów, pokonując najpierw Halniaka Maków Podhalański 3:2, a następnie wygrywając 2:1 w wyjazdowym meczu z Wiślanką Grabie.

Mimo, że libiążanie byli czerwoną latarnią IV ligi, to gołym okiem widać, że w walce o utrzymanie broni nie złożyli i zapewne nie złożą do końca sezonu.
W najbliższym spotkaniu rozpędzonych Górników spróbuje zatrzymać Niwa Nowa Wieś. Czy to zadanie uda się naszej drużynie? Odpowiedź poznamy już w świąteczną sobotę.

Plan 19. kolejki IV ligi:

4. kwiecień sobota:
Cracovia II - Kalwarianka Kalwaria (godz. 11:00)
Garbarz Zembrzyce - Karpaty Siepraw (11:00)
Jutrzenka Giebułtów - Iskra Klecza Dolna (11:00)
Świt Krzeszowice - Wiślanka Grabie (12:00)
Wiślanie Jaśkowice - Halniak Maków Podh. (15:00)
Górnik Libiąż - Niwa Nowa Wieś (16:00)
Jałowiec Stryszawa - Nowa Proszowianka (16:00)
Spójnia Osiek-Zimnodół - Orzeł Piaski Wielkie (16:00)