Kanonada strzelecka na zakończenie sezonu

W meczu kończącym sezon piłkarze Niwy zaaplikowali gościom z Makowa Podhalańskiego aż 7 bramek. Zaczęło się od wykorzystanego rzutu karnego przez Mariusza Piskorka po faulu na Piotrze Klimczyńskim. W 23 minucie goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania, po płaskim strzale Michała Maliny tuż przy słupku. Gdy na zegarze widniała 30 minuta Dawid Nycz wykonał dośrodkowanie z lewego skrzydła, z którego wyszedł strzał, bowiem piłka wpadła bramkarzowi "za kołnierz".
Tuż przed przerwą gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie, które dało im dwubramkowe prowadzenie schodząc do szatni. Popularny Mara znalazł się w sytuacji "sam na sam" i jej nie zmarnował.
Druga połowa to kolejne strzeleckie popisy zawodników Naszej drużyny.Najpierw Łukasz Łęcki zwiódł obrońcę i pewnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Halniaka. Następny gol to skompletowany hat-trick przez Piskorka, który wykorzystał świetne dogranie Flisa. Szóste trafienie było autorstwa wspomnianego wcześniej Flisa, który technicznym uderzeniem z pola karnego nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Kiedy wydawało się, że więcej bramek w tym meczu nie padnie, wtedy Nycz w 87 minucie zdecydował się na strzał z 18 metrów, po którym "futbolówka" wylądowała w prawym dolnym rogu bramki.

NIWA NOWA WIEŚ - HALNIAK MAKÓW PODHALAŃSKI 7:1 (3:1)

BRAMKI:
1:0 Mariusz Piskorek 18' (k)
1:1 Michał Malina 23'
2:1 Dawid Nycz 35'
3:1 Mariusz Piskorek 38'
4:1 Łukasz Łęcki 49'
5:1 Mariusz Piskorek 65'
6:1 Paweł Flis 75'
7:1 Dawid Nycz 87'

SKŁAD NIWY:
Sławomir Tlałka - Sebastian Deska, Kamil Żmuda, Dominik Merta, Bartłomiej Zwaryczuk - Łukasz Łęcki, Piotr Merta, Dawid Nycz, Paweł Flis - Mariusz Piskorek, Piotr Klimczyński