Komplet punktów w Zagórzu
W niedzielne popołudnie zawodnicy Niwy wybrali sie do Zagórza na mecz z autsajderem ligowej tebeli.
Od początku spotkania inicjatywę przejęli goście raz za razem próbując zaskoczyć goalkeepera miejscowych, lecz udało się to dopiero w 39 minucie. Dawid Nycz otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, minął obrońcę po czym idealnie dograł piłkę do Mariusza Piskora, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.
Druga połowa zaczęła się od niespodziewanych ataków gospodarzy. Już 4 minuty po przerwie mieliśmy remis za sprawą Tomasza Jasieczki, który w podbramkowym zamieszaniu zdołał umieścić piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Kamila Forysia. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów do ofensywy ruszyli zawodnicy Niwy. W 82 minucie Sebastian Deska w wygrał pojedynek sam na sam z Kaniaburką po podaniu Piskorka. Trzy minuty później mieliśmy niemal kopię pierwszej bramki. Nycz wypatrzył ustawionego na czystej pozycji Piskorka, a popularny "Mara" z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.
W doliczonym czasie gry znowu duet Piskorek - Nycz rozerwali defensywę miejscowych. Tym razem pierwszy asystował, a drugi sprtynym lobem zdobył czwartego gola dla daszej drużyny, ustalając końcowy wynik meczu.
ZAGÓRZANKA ZAGÓRZE - NIWA NOWA WIEŚ 1:4 (0:1)
BRAMKI:
0:1 Mariusz Piskorek 39'
1:1 Tomasz Jasieczko 48'
1:2 Sebastian Deska 82'
1:3 Mariusz Piskorek 85'
1:4 Dawid Nycz 90+1'
SKŁAD NIWY:
Kamil Foryś - Sebastian Deska (65' Konrad Zięba), Tomasz Gardyński, Lucjan Stawowczyk, Bartłomiej Zwaryczuk - Kamil Żmuda, Piotr Merta, Paweł Flis, Piotr Klimczyński - Dawid Nycz - Mariusz Piskorek

POZOSTAŁE WYNIKI:
Garbarz Zembrzyce - LKS Żarki 0:1