Nerwy na własne życzenie

"Nerwówka" zakończona happy endem - tak w skrócie można opisać przebieg sobotniego spotkania 6. kolejki IV ligi pomiędzy Niwą Nowa Wieś, a Wiślanami Jaśkowice. Gospodarze wygrali po golu Przemysława Dudzica, choć w drugiej połowie mieli sporo szczęścia, kiedy piłka po strzale jednego z graczy gości trafiła w słupek.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 23 minucie. Wówczas nowowsianie ruszyli z kontratakiem, Bogdan Swarzyński zagrał ze środka boiska "w ciemno" do Przemysława Dudzica, a napastnik Niwy wygrał pojedynek z Pawłem Łukasikiem, wyłuskał mu piłkę, po czym ruszył w kierunku bramki strzeżonej przez Michała Żmudę. Dudzic mimo asysty wspomnianego Łukasika zdołał oddać strzał, a piłka przelobowała golkipera gości i zatrzepotała w siatce.

Wraz z upływem czasu w drugiej części gry Wiślanie coraz bardziej spychali gospodarzy do głębokiej defensywy, co z kolei otwierało szanse do kontr. Najpierw Michał Morawski znalazł się w polu karnym, ale uderzył wprost w Grzegorza Gacura, a kilka minut później Wiślanie mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Po składnej akcji, tym razem uderzał Marcin Morawski, ale piłka na szczęście ostemplowała tylko słupek.

Piłkarze Niwy sami sobie zgotowali nerwową końcówkę, bo nie potrafili przypieczętować zwycięstwa drugim golem, a mieli ku temu dwie wyborne okazje. Najpierw Szymon Nowicki zagrał do Dudzica, ten z kolei wypatrzył w polu karnym Pawła Brańkę. Młody zawodnik Niwy uderzył z pierwszej piłki, ale ta po poprzeczce wyszła za bramkę.

Chwilę później sam Dudzic mógł ustalić wynik meczu. Po raz kolejny pomógł mu Łukasik, który "główkował" w kierunku swojej bramki, a że był on ostatnim obrońcą, to napastnik Niwy ruszył na samotne spotkanie z bramkarzem. Zawodnik Niwy minął już Żmudę, ale zwlekał ze strzałem mając przed sobą pustą bramkę i został zablokowany przez ambitnie powracającego obrońcę Wiśłan.

Niwa Nowa Wieś - Wiślanie Jaśkowice 1:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Dudzic 23'

Niwa: Grzegorz Gacur - Lucjan Stawowczyk (69' Mateusz Malarz), Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Mateusz Śleziak - Szymon Nowicki, Piotr Merta, Bartosz Michałek (80' Paweł Brańka), Szymon Rozner (51' Przemysław Tlałka) - Bogdan Swarzyński, Przemysław Dudzic (90'+ Krzysztof Pawlusiak).

Wiślanie: Michał Żmuda - Paweł Łukasik, Marcin Morawski, Paweł Galos, Krzysztof Radwański - Michał Morawski, Piotr Chlipała (75' Jakub Krasuski), Piotr Kazek (60' Piotr Dolczak), Piotr Kubas (60' Paweł Szwajdych) - Dawid Węgrzyn, Maciej Wcisło.

Sędzia: Damian Szczerba (Nowy Sącz).

Żółte kartki: Wojciech Góral, Bartosz Michałek, Bogdan Swarzyński, Mateusz Śleziak, Szymon Nowicki - Paweł Galos, Piotr Chlipała, Piotr Kubas.