Optymizm przed rundą wiosenną

Do startu rundy wiosennej w IV lidze krakowsko-wadowickiej pozostało zaledwie kilka dni, więc nadszedł czas aby krótko podsumować zimowy okres przygotowawczy naszej drużyny.

Co by nie mówić po zimowych sparingach w Nowej Wsi zapanował umiarkowany optymizm. Wszystko za sprawą wyników, jakie Niwa odnosiła przez cały okres przygotowawczy. Co prawda zwykle każdy mówi, że do wyników kontrolnych spotkań większej uwagi nie przywiązuje, jednak ani jednej porażki naszego zespołu w siedmiu meczach sparingowych musi robić wrażenie. Tylko w jednym spotkaniu nasza drużyna zremisowała, natomiast pozostałe sześć potyczek nowowsianie wygrali. We wszystkich siedmiu sparingach nasza drużyna strzeliła aż 25 goli oraz straciła 10.

Prym w strzelaniu goli w zimowych meczach kontrolnych wiódł Przemysław Dudzic. Snajper Niwy zdobył aż trzynaście bramek, czyli...więcej niż w całej rundzie jesiennej. Po trzy gole zdobyli Bogdan Swarzyński oraz nowy zawodnik naszej drużyny Michał Adamus, natomiast po razie na listę strzelców wpisywali się Adrian Pająk, Przemysław Tlałka, Jakub Makowski, Sebastian Kajor i Szymon Nowicki. Jeden gol padł po samobójczym strzale jednego z rywali.

Przypomnijmy, że start rundy wiosennej zaplanowany jest na najbliższą sobotę. Wówczas nasza drużyna zagra w Zielonkach z tamtejszą Zieleńczanką (początek meczu o godzinie 15:00).

Wyniki zimowych sparingów Niwy:

Niwa Nowa Wieś - KS Chełmek 4:3 (2:1)
Bramki: Samobójcza, Adrian Pająk, Przemysław Dudzic (2).

Niwa Nowa Wieś - Spójnia Osiek-Zimnodół 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Bramki: Przemysław Dudzic (2).

Niwa Nowa Wieś - Szczakowianka Jaworzno 3:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Dudzic (3).

Jałowiec Stryszawa - Niwa Nowa Wieś 1:1 (1:0)
Bramka: Przemysław Tlałka.

Niwa Nowa Wieś - MRKS Czechowice-Dziedzice 3:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Dudzic (2), Michał Adamus.

Niwa Nowa Wieś - Brzezina Osiek 4:0 (2:0)
Bramki: Przemysław Dudzic (3), Bogdan Swarzyński.

Niwa Nowa Wieś - Koszarawa Żywiec 8:3 (4:2)
Bramki: Michał Adamus (2), Bogdan Swarzyński (2), Szymon Nowicki, Jakub Makowski, Sebastian Kajor i Przemysław Dudzic.

Mecze: 7
Zwycięstwa: 6
Remisy: 1
Porażki: 0
Bramki: 25:10

Strzelcy Niwy w zimowych sparingach:

13 bramek: Przemysław Dudzic
3 bramki: Michał Adamus, Bogdan Swarzyński
1 bramka: Adrian Pająk, Przemysław Tlałka, Jakub Makowski, Sebastian Kajor, Szymon Nowicki, samobójcza.