Szczęśliwe zakończenie!

Wczorajsze starcie pomiędzy Niwą a Białką przyniosło wiele emocji i nerwów lecz na szczęście zakończyło się wynikiem 3:2.

Chociaż pierwszą bramkę straciliśmy już w 2 minucie. Po faulu Dominika Merty na 20 metrze arbiter podyktował rzut wolny dla gości. Uderzający Kozieł idealnie przymierzył i nie dał szans broniącemu Tlałce. Zaledwie dwie minuty później było już 1:1, kiedy to Adam Żmuda wrzucił z rogu, bramkarz wybił piłkę z powrotem do napastnika Niwy, a on nie tracąc okazji, pięknie przykręcił po długim rogu.
Drużyna z Białki nie zwalniała Tempa. W 9 minucie, po prostopadłym dośrodkowaniu Dariusza Szymoniaka, Łukasz Rupa uderza prostym strzałem i zdobywa drugą bramkę.
Niwa znowu chciała się szybko odegrać i tak też zrobiła. W 16 minucie podopieczni Kamila Żmudy stworzyli sobie dogodną sytuację na bramkę i po zgraniu Dawida Nycza, Mariusz Piskorek uderza główką i umieszcza piłkę w siatce. W dalej części gry przeważali gospodarze. Lecz wynik do końca pierwszej połowy pozostał bez zmian.
Wynik końcowy ustalił dopiero w 83 minucie Mariusz Piskorek, wykorzystując sytuację z rzutu karnego.
Choć minute przed podstawowym czasem zrobiło się groźnie. Kiedy to sędzia główny odgwizdał "jedenastkę" również dla gości. Na nasze szczęście piłka nie trafiła do siatki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem dla Niwy 3:2.