Testowani pokonani

Niwa Nowa Wieś pokonała LKS Czaniec 4:1 (3:0) w swoim drugim meczu sparingowym tego lata. Przedstawiciel trzeciej ligi opolsko-śląskiej, jednak nie przypominał w żadnym wypadku choćby szkieletu drużyny, bo ich trener Ryszard Kłusek desygnował do gry większość testowanych zawodników, którzy liczą na angaż w czanieckim klubie.

Nie umniejsza to jednak zasług piłkarzy Niwy, którzy rozegrali dobry mecz i z treningu na trening prezentują się coraz lepiej. Niwa już po upływie 60 sekund objęła prowadzenie, kiedy to prawą stroną ruszył Jakub Makowski i dograł wzdłuż bramki do zawodnika testowanego. Ten przejął nieco nie dokładne podanie i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed upływem dwudziestej minuty było już 2:0. Tym razem Mariusz Piskorek zagrał z głębi pola za linię obrony LKS Czaniec i do piłki dopadł Bogdan Swarzyński. Pomocnik Niwy odważnie ruszył w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję, lokując futbolówkę tuż obok słupka.

Kilka minut przed przerwą piłkarze Kamila Żmudy strzelili trzeciego gola. Tym razem Piotr Klimczyński wcielił się w rolę asystenta. Młody skrzydłowy naszej drużyny opanował trudną piłkę w polu karnym i zagrał przed "szesnastkę" do zawodnika testowanego. Ten z kolei umiejętnie "obrócił się" z obrońcą na plecach i huknął tuż przy słupku.

W drugą połowę lepiej "weszli" goście, którzy w 54 minucie zdobyli - jak się później okazało - honorowego gola. Jeden z napastników znalazł się z boku pola karnego po czym technicznym strzałem nie dał szans Damianowi Pałamarczukowi na skuteczną interwencję.

W 70 minucie wynik spotkania ustalił Mariusz Piskorek. Najpierw jednak nasza drużyna szybką kontrą ruszyła spod własnego pola karnego i w mgnieniu oka znalazła się pod drugą bramkę. Z prawej strony dośrodkował zawodnik testowany, a wspomniany Piskorek umieścił piłkę w siatce strzałem głową.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak strzał z rzutu karnego Bogdana Swarzyńskiego z 74 minuty obronił bramkarz LKS Czaniec.

Niwa Nowa Wieś - LKS Czaniec 4:1 (3:0)
1:0 - Testowany 1'
2:0 - Bogdan Swarzyński 19'
3:0 - Testowany 41'