UEFA Regions' Cup: Dudzic z powołaniem!

Napastnik Niwy Nowa Wieś Przemysław Dudzic otrzymał powłoanie na konsultacje do reprezentacji Małopolski w ramach rozgrywek UEFA Regions' Cup. Konsultacja odbędzie się 10 lutego 2015 roku na Com-Com Zone w Nowej Hucie przy ulicy Ptaszyckiego.

Trenerami reprezentacji Małopolski są Krzysztof Bukalski i Marek Holocher. Poprowadzą oni reprezentację Małopolski w dziesiątej edycji (2015-2017) UEFA Regions' Cup, czyli mistrzostw Europy dla piłkarzy nieprofesjonalnych, ale zarejestrowanych w krajowych związkach piłkarskich.

Nowi trenerzy reprezentacji Małopolski w kolejnej edycji UEFA Regions' Cup - Krzysztof Bukalski i Marek Holocher - powołali 22 zawodników na pierwszą konsultację.

Powołania na pierwszą konsultację otrzymali:
Damian Kubera (Orzeł Piaski Wielkie), Tomasz Kaczmarczyk (Beskid Andrychów), Marcin Więcek (Unia Tarnów), Rafał Hałgas, Paweł Janasik, Sebastian Gąsiorek (wszyscy Podhale Nowy Targ), Tomasz Bomba, Piotr Saratowicz (obaj Poprad Muszyna), Karol Lipowiecki (TS Węgrzce), Łukasz Krupa, Czesław Ogorzały, Krzysztof Tokarczyk (wszyscy Barciczanka Barcice), Marcin Cygnarowicz, Marek Wróblewski (obaj Karpaty Siepraw), Rafał Tabak (Jutrzenka Giebułtów), Dominik Cabała (Wolania Wola Rzędzińska), Bartłomiej Motyka, Krzysztof Wrzosek (obaj Polan Żabno), Marcin Kalinowski (MKS Trzebinia/Siersza), Kamil Talaga (Halniak Maków Podhalański), Przemysław Knapik (Soła Oświęcim), Przemysław Dudzic (Niwa Nowa Wieś).

Puchar Regionów UEFA organizowany jest obecnie w cyklu trzyletnim. Runda eliminacyjna nowej, dziesiątej edycji, rozpocznie się zapewne pod koniec kwietnia lub w maju. O szczegółach będzie można coś więcej napisać w marcu, kiedy zarząd PZPN stosowną uchwałą przyjmie nowy regulamin krajowych rozgrywek.

W tym z dziewiątej edycji czytamy, że w rozgrywkach krajowych mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:
- w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40.
- nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klasach rozgrywkowych.
- nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych ligach zawodowych.
- nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejach eliminacyjnych UEFA Regions' Cup).
- są zarejestrowani przez dwa ostatnie lata w klubach należących do ZPN, który reprezentują.

Rozgrywki eliminacyjne na szczeblu krajowym zostaną zapewne przeprowadzone z udziałem 16 zespołów (w 4 grupach po 4 zespoły) w każdej według podziału regionalnego. Jedna z grup obejmie drużyny z terenu województw: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na dziś nie wiadomo, kto zostanie prowadzącym rozgrywki (w obecnej edycji był to Małopolski Związek Piłki Nożnej). Zwycięzcy grup awansują do turnieju finałowego.

Na przełomie czerwca i lipca 2015 r. w Irlandii odbędzie się turniej finałowy 9. edycji z udziałem Dolnośląskiego ZPN.

Źródło: własne / www.mzpnkrakow.pl / www.sportowetempo.pl