"Za nami na prawdę ciężki okres przygotowawczy" - opowiada trener Kamil Żmuda w krótkim wywiadzie tuż przed rozpoczęciem rundy

"Za nami na prawdę ciężki okres przygotowawczy" - opowiada  trener Kamil Żmuda w krótkim wywiadzie tuż przed rozpoczęciem rundy

Już w sobotę czeka na piłkarzy Niwy pierwszy mecz ligowy tej rundy. O przygotowaniach do wiosny rozmawialiśmy z trenerem Kamilem Żmudą.

Jak można potraktować 7 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej?

Założenie jak i apetyty na rundę jesienną były na pewno większe ale jak zwykle boisko wszystko zweryfikowało. Przyjmujemy więc to 7 miejsce z pokorą i mam nadzieję, ze nie powtórzymy błędów z zeszłej rundy bo to porażki kształtują charakter a za taka należy uznać 7 lokatę.

A jaki cel jest stawiany przed drużyną na rundę wiosenną?

W rundzie wiosennej nic nam już nie grozi. Sprawa awansu wydaje się być przesądzona a spadek też nam raczej nie grozi wiec muszę ograć jak najwięcej młodych chłopaków oraz tych, którzy wracają po długotrwałych kontuzjach. Wiosny mamy z reguły dużo lepsze więc liczę też na poprawę miejsca w tabeli bo nawet do 2 miejsca mamy niewielka stratę.

Czy trener jest zadowolony z pracy jaką wykonali i wykonują zawodnicy na treningach oraz z frekwencji w okresie przygotowawczym?

Za nami na prawdę ciężki okres przygotowawczy ale nie pod względem wykonanej pracy a pod względem pogody. bardzo mało trenowaliśmy na naturalnym boisku a nawet na orlika ciężko było wejść. Swoją robotę wykonaliśmy choć każdy z zawodników na pewno mógł dać więcej i chłopaki doskonale zdają sobie z tego sprawę. Straciliśmy też kluczowego zawodnika Wojtka Górala co nie ułatwia mi zadania ze skompletowaniem obrony na nową rundę.

W ciągu przerwy rozegraliśmy siedem meczy kontrolnych. Wygraliśmy 2, 1 zremisowaliśmy i 4 razy schodzilismy z boiska jako przegrani. Jakie wnioski można wyciągnąć z tych spotkan?

Sparingi rządzą się swoimi prawami i do ich wyników nie przywiązywałbym zbyt wielkiej wagi. Żadnego z nich nie udało nam się rozegrać w pełnym składzie także sam jestem ciekaw jak będzie to wyglądało kiedy będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Będą jakieś zmiany w "wyjściowej jedenastce" na pierwsze mecze rundy rewanżowej?

Jak już wspominałem z gry zrezygnował nasz kapitan Wojtek Góral i to mój największy ból głowy jak go zastąpić w obronie. Dołączył do nas Tomasz Gardyński, który jest tez środkowym obrońcą i mam nadzieję podoła graniu w seniorach. Mam ten komfort, że grając bez presji mogę spokojnie szukać optymalnego ustawienia.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dziękuję.