Odmieniona Kalwarianka kolejnym rywalem

Przed nami kolejna odsłona bojów na czwartoligowym froncie. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Zielonkach, tym razem piłkarze Niwy Nowa Wieś spróbują przywieźć punkty z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska to podobnie jak Zieleńczanka beniaminek IV ligi. W ubiegłym sezonie ekipa prowadzona przez trenera Krzysztofa Hajduka wygrała wadowicką "okręgówkę", ale przewaga nad oświęcimską Unią wyniosła zaledwie jeden punkt.

Aktualnie Kalwarianka plasuje się na dwunastym miejscu w czwartoligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Na taki rezultat złożyły się do tej pory cztery wygrane oraz po sześć remisów i porażek.

Czego obecnie można spodziewać się po Kalwariance? Tego właściwie nie wiadomo. Wszystko za sprawą zimowych transferów jakie miały miejsce w tym klubie. Zespół Kalwarianki przeszedł prawdziwą rewolucję, bo z drużyną pożegnało się aż jedenastu piłkarzy, a przybyło ośmiu nowych. Trójka z nich to byli gracze Przeboju Wolbrom, który zimą wycofał się z rozgrywek trzeciej ligi, natomiast kolejnych dwóch zawodników pochodzi z Ukrainy. Pozostałe transfery to znani z występów w czwartej lidze m.in. Dawid Szymula (ostatnio Świt Krzeszowice), czy też Łukasz Kryjak (jesieną Iskra Klecza Dolna).

Zimowe transfery Kalwarianki:

Przybyli: Jewhenij Sawczuk (Roś Biała Cerkiew), Jewhenij Rabczeniuk (CSKA Kijów), Łukasz Jurkowski, Mateusz Majcherczyk, Marcin Morawski (Przebój Wolbrom), Łukasz Kryjak (Iskra Klecza), Dawid Szymula (Świt Krzeszowice), Piotr Świerczyński (LKS Czaniec)

Odeszli: Adrian Basista (Cedron Brody), Daniel Burdek, Artur Gwiżdż, Mateusz Nykiel, Adrian Sajdak (szukają klubów), Marcin Dudała (kontuzja), Adam Frączek (Iskra Klecza), Jakub Niedźwiedź (Karpaty Siepraw), Tomasz Pilch (Wrzosy Osieczany), Krzysztof Studnicki (Sosnowianka Stanisław), Tomasz Trzebuniak (zrezygnował).

Jeśli chodzi o zimowe sparingi to Kalawarianka prezentowała się w kratkę, choć większość rywali było z wyższej półki. Żółto-czerwoni przegrali m.in. z trzecioligowcami z Czańca oraz Andrychowa (oba mecze po 1:2), a także po całkiem niezłym spotkaniu zremisowali z bielskim BKS-em (1:1).

Wyniki zimowych sparingów Kalwarianki:

Kalwarianka - Dalin Myślenice 0:5 (0:3)
Kalwarianka - Podgórze Kraków 6:3 (3:1)
Kalwarianka - LKS Czaniec 1:2 (0:1)
Kalwarianka - Proszowianka Proszowice 5:2 (2:1)
Kalwarianka - Beskid Andrychów 1:2 (0:2)
Kalwarianka - Cracovia (juniorzy starsi) 3:1 (1:0)
Kalwarianka - BKS Bielsko 1:1 (0:0)

W pierwszej wiosennej kolejce rozegranej tydzień temu drużyna Kalwarianki bez problemów wygrała w Jaśkowicach z Wiślanami 2:0 po golach nowych zawodników: Marcina Morawskiego oraz Dawida Szymuli.

Jesienią natomiast w starciu Niwy z Kalwarianką rozgrywanym na stadionie w Nowej Wsi, górą byli goście wygraywając 2:1, ale mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z Kalwarii Zebrzydowskiej.

22. marzec 2014 r. (sobota), godz. 15:00
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Niwa Nowa Wieś
Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 16.