Po punkty do Stryszawy

Przed nami kolejna seria gier na czwartoligowych boiskach. W najbliższą niedzielę Niwa Nowa Wieś pojedzie do Stryszawy, aby stawić czoła miejscowemu Jałowcowi.

Jałowiec Stryszawa to beniaminek czwartej ligi. W ubiegłym sezonie Stryszawianie wygrali wadowicką "okręgówkę" zdobywając 69 punktów (o dwa "oczka" wyprzedzili wicemistrza Sosnowiankę Stanisław Dolny).

W obecnym sezonie piłkarze Jałowca spisują się "w kratkę". Póki co plasują się na 13. miejscu z siedmioma punktami na koncie, a na taki bilans złożyło się jedno zwycięstwo, aż cztery remisy oraz trzy porażki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że drużyna Jałowca strzela sporo bramek, ale też sporo traci (15:14). Spośród piętnastu zdobytych goli, aż osiem padło łupem Tomasza Świerkosza, który od lat stanowi o sile ataku niedzielnego rywala Niwy. Ponadto Świerkosz jest obecnym liderem klasyfikacji strzelców IV ligi.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w lutym tego roku. Wówczas w Stryszawie mecz sparingowy zakończył się remisem 1:1, a bramki zdobywali Przemysław Tlałka oraz Patryk Brytan.

9. kolejka IV ligi
Jałowiec Stryszawa - Niwa Nowa Wieś