Wygrana w kolejnym sparingu

Po emocjonującym spotkaniu Niwa Nowa Wieś pokonała GKS Radziechowy-Wieprz 3:2 (0:1) w kolejnym meczu sparingowym. Mecz został rozegrany na stadionie w Nowej Wsi.

Od początku spotkania to goście postawili twarde warunki i to oni wyszli na prowadzenie. W 36 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki, niepilnowany zawodnik na dalszym słupku dopełnił formalności umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości.

Wyrównanie przyszło dopiero po niespełna godzinie gry, kiedy to składną akcję Piotra Merty i Przemysława Tlałki fenomenalnym uderzeniem zakończył Mateusz Śleziak. Defensor Niwy dostał piłkę na dwudziestym metrze przed bramką i ładnym, technicznym strzałem umieścił ją w okienku bramki.

Kiedy wydawało się, że nowowsianie pójdą za ciosem, to beniaminek IV ligi śląskiej zdobył kolejnego gola. Jeden z zawodników gości znalazł się w polu karnym, ominął Grzegorza Gacura i strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce, mimo że bramkarz Niwy próbował jeszcze ratować sytuację.

Kilka chwil później był już remis. Tym razem w pole karne GKSu wpadł Przemysław Dudzic, który został powalony przez jednego obrońców, a rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Szymon Śliwa.

Wynik ustalił Mariusz Piskorek, który dopełnił formalności po ładnej akcji Przemysława Dudzica i Szymona Nowickiego. Napastnik Niwy dośrodkował w pole karne, a Nowicki mimo że mógł strzelać, to odegrał do wspomnianego Piskorka, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

Niwa Nowa Wieś - GKS Radziechowy-Wieprz 3:2 (0:1)
0:1 - ? 36'
1:1 - Mateusz Śleziak 59'
1:2 - ? 71'
2:2 - Szymon Śliwa 73' (k)
3:2 - Mariusz Piskorek 77'

Niwa: Grzegorz Gacur (80' Paweł Szczepańczyk) - Lucjan Stawowczyk (18' Mateusz Śleziak), Szymon Śliwa (82' Rafał Makowski), Wojciech Góral, Paweł Brańka (46' Piotr Merta) - Szymon Nowicki, Bartosz Michałek, Przemysław Tlałka, Tomasz Chwierut - Przemysław Dudzic, Mariusz Piskorek.