Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

26.09.2015

Ponownie jak w poprzedniej edycji Pucharu Polski, tak i w obecnych rozgrywkach Niwa Nowa Wieś spotkała się w finale oświęcimskiego Podokręgu z trzecioligową Sołą Oświęcim. Tak samo jak w poprzednim finale górą byli goście, którzy powtórzyli wynik1:3 (0:1).

Faworyzowani oświęcimianie od początku środowego spotkania narzucili swój styl gry i po kwadransie objęli prowadzenie.Rzut rożny wykonali do spółki Adrian Stanek z Dawidem Skiernikiem, a w polu karnym w sporym zamieszaniu najprzytomniej odnalazł się Mateusz Wowra i z bliska ulokował futbolówkę w bramce.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Niwy Nowa Wieś, bo już po upływie dwóch minut był remis. Prawą stroną pomknął Bartosz Michałek, a użytek z jego płaskiego podania zrobił Adam Żmuda. Napastnik naszej drużyny płaskim strzałem lewą nogą pokonał oświęcimskiego bramkarza.

Niestety piłkarze prowadzeni przez Kamila Żmudę nie cieszyli się długo z doprowadzenia do remisu. Niespełna 120 sekund później solarze ponownie objęli prowadzenie i ponownie pokazali swój znak firmowy, czyli wykorzystanie stałego fragmentu gry.
Tym razem do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Marcin Drzymont, ta po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki, ale spadła tuż pod nogi Dawida Skiernika, któremu nie wypadało spudłować.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem Soła przypieczętowała triumf. Łukasz Ząbek wykonywał rzut wolny z boku pola karnego i ładnym strzałem tuż nad murem pokonał Damiana Pałamarczuka.

Niwa Nowa Wieś - Soła Oświęcim 1:3 (0:1)
0:1 - Mateusz Wowra 15'
1:1 - Adam Żmuda 47'
1:2 - Dawid Skiernik 49'
1:3 - Łukasz Ząbek 90'

Niwa: Damian Pałamarczuk - Kacper Górkiewicz, Lucjan Stawowczyk (84' Grzegorz Gacur), Wojciech Góral, Bartłomiej Zwaryczuk - Łukasz Łęcki, Mariusz Piskorek, Bartosz Michałek, Piotr Klimczyński - Bogdan Swarzyński - Adam Żmuda.

Soła: Daniel Bomba - Konrad Kochan, Konrad Kasolik, Marcin Drzymont, Adrian Stanek (46' Łukasz Ząbek) - Mateusz Wowra, Sebastian Stemplewski, Kamil Wójcik, Szymon Brańka - Dawid Skiernik, Przemysław Knapik.

Żółte kartki: Wojciech Góral - Marcin Drzymont, Przemysław Knapik