Jutro początek walki o puchar

W minioną sobotę Niwa Nowa Wieś rozpoczęła rozgrywki w IV lidze zwyciężając na własnym stadionie z Karpatami Siepraw 2:1. W najbliższą środę drużynę Andrzeja Tomali czeka kolejna inauguracja - tym razem na pucharowym froncie.

W pierwszej rundzie pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Oświęcim Niwa Nowa Wieś wraz z dwoma klubami z Oświęcimia: Unią i Sołą miała wolny los. Przed nami mecze 1/8 finału w których rywalem biało-niebieskich będzie LKS Rajsko.

LKS Rajsko to wicemsitrz oświęcimskiej A-klasy z ubiegłego sezonu. Do pierwszego miejsca, które zajęłą druga drużyna Soły Oświęcim piłkarzom z Rajska zabrakło czterech punktów.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Oświęcim LKS Rajsko zremisował w Bulowicach 2:2, ale okazał się lepszy w rzutach karnych wygrywając 5:4.

Co ciekawe Niwa Nowa Wieś i LKS Rajsko mierzyły się ze sobą nie tak dawno, bo 24 lipca w towarzyskim meczu. Wówczas drużyna Andrzeja Tomali została zaskoczona przez przedstawiciela A-klasy, bo już po pierwszych 45 minutach przegrywała aż 0:3. W drugiej części gole strzelali już tylko nasi piłkarze i dzięki bramkom Szymona Śliwy, Wojciecha Górala i Przemysława Dudzica mecz zakończył się remisem.

Jutrzejszy mecz pomiędzy LKS Rajsko, a Niwą Nowa Wieś odbędzie się na stadionie w Rajsku o godzinie 18:00.

1/8 Finału Pucharu Polski PPN Oświęcim
LKS Rajsko - Niwa Nowa Wieś