Kolejne trzy punkty na koncie Niwy!

Niwa Nowa Wieś pokonała w sobotnie popołudnie Skawę Wadowice 4:1 (2:1) inkasując kolejne trzy punkty, choć po pół godzinie gry goście pogodzeni już z degradacją nieoczekiwanie remisowali w Nowej Wsi.

Najpierw jednak wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem W dziewiątej minucie gry Lucjan Stawowczyk znalazł się w polu karnym i uderzył bardzo mocno, jednak prosto w golkipera gości. Do odbitej piłki na szesnasty metr dopadł Kamil Żmuda i płaskim strzałem otworzył wynik spotkania.

Po niespełna pół godzinie gry goście z Wadowic doprowadzili do remisu. Ładnym podaniem za plecy Mateusza Śleziaka popisał się Mateusz Mamcarczyk, do futbolówki wystartował Dawid Góra i huknął w krótki róg nie dając szans Tomaszowi Mice na obronę.

Do 42 minuty zanosiło się na sporą niespodziankę, tym bardziej że po stracie gola piłkarze Niwy wyraźnie spuścili z tonu. W porę jednak do akcji wkroczył Adam Żmuda, który pobiegł wzdłuż linii szesnastki i ładnym, technicznym strzałem posłał piłkę do siatki tuż przy słupku.

W drugiej połowie nie było już wątpliwości kto w tym spotkaniu dyktuje warunki. W 57 minucie w pole karne wpadł Bogdan Swarzyński, ale przy próbie minięcia jednego z obrońców został sfaulowany. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Mariusz Piskorek.

Pewne zwycięstwo naszej drużyny już w doliczonym czasie gry przypieczętował wspomniany Swarzyński, który dopadł do piłki i ładnym, silnym strzałem pod poprzeczkę strzelił swojego dziewiątego gola w sezonie.

Niwa Nowa Wieś - Skawa Wadowice 4:1 (2:1)
1:0 - Kamil Żmuda 9'
1:1 - Dawid Góra 29'
2:1 - Adam Żmuda 42'
3:1 - Mariusz Piskorek 57'
4:1 - Bogdan Swarzyński 92'

Niwa: Tomasz Mika - Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral (82' Piotr Zacny), Mateusz Śleziak, Bartłomiej Zwaryczuk - Adrian Dwornik (60' Dominik Merta), Kamil Żmuda, Jakub Makowski (75' Bartosz Michałek), Adam Żmuda (87' Piotr Klimczyński) - Bogdan Swarzyński - Mariusz Piskorek.

Skawa: Michał Pietrzak - Kamil Kuzia, Dawid Balon, Przemysław Dyrcz, Patryk Mikołajek - Mateusz Mamcarczyk, Maciej Skawina, Piotr Gaudyn, Grzegorz Talar - Dawid Góra, Michał Gaudyn.