Wiosnę czas zacząć!

Nareszcie po długiej, aczkolwiek wyjątkowo łaskawej w tym roku zimie nadchodzi piłkarska wiosna, a wraz z nią rywalizacja w gronie czwartoligowych drużyn. Na pierwsze spotkanie Niwa Nowa Wieś wyjedzie do Zielonek, aby stawić czoła miejscowej Zieleńczance.

Zieleńczanka Zielonki to beniaminek IV ligi w sezonie 2013/14. Ubiegły sezon piłkarze z Zielonek zakończyli na pierwszym miejscu w krakowskiej "okręgówce" z trzema punktami przewagi nad Podgórzem Kraków. W obecnych rozgrywkach po rundzie jesiennej zielono-biali plasują się dopiero na 14. pozycji. Trzy zwycięstwa, pięć remisów i siedem porażek dały piłkarzom Krzysztofa Szumca czternaście punktów.

Zimą w Zieleńczance Zielonki nastąpiły kosmetyczne zmiany. Do Sosnowianki Stanisław na półroczne wypożyczenie powędrował Adrian Pogan, który był najlepszym strzelcem zespołu jesienią z czterema golami na koncie. Oprócz niego w zespole zabraknie Marka Pęcaka, który zasili prawdopodobnie szeregi Sportowca Modlniczka, a w trakcie trwania rundy wiosennej z zespołu odszedł filar gry ofensywnej Tomasz Kawa. Ten z kolei obrał kurs na niemiecki Aufbau Eisleben. Teraz zresztą dołączł do niego brat Maciej.
Wśród zawodników pozyskanych jest natomiast Michał Żywczak, który jesienią grał w barwach Świtu Krzeszowice oraz Krystian Knott i Adrian Kasperczyk. Ta dwójka dołączyła do pierwszej drużyny z drużyny juniorów. Oprócz wyżej wymienionych zawodników władze Zieleńczanki definitywnie pozyskały Piotra Krzysztonka i Macieja Bosaka, którzy jesienią grali w Zieleńczance na zasadzie wypożyczeń (odpowienio z Płomienia Jerzmanowice oraz Clepardii Kraków).

Jeśli chodzi o wyniki meczów kontrolnych, które Zieleńczanka Zielonki rozegrała w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2013/14 to wyglądają one bardzo przeciętnie. Spośród siedmiu takich gier piłkarze Krzysztofa Szumca wygrali zaledwie dwa (z Kaszowianką 5:2 oraz LKS Śledziejowice 1:0), a w jednym spotkaniu padł remis (z Clepardią 2:2). Pozostałe sparingi zakończyły się porażkami sobotniego rywala Niwy.

Jesienią na inaugurację sezonu 2013/14 w starciu obu ekip górą był zespół z Nowej Wsi, który na własnym terenie pokonał Zieleńczankę 2:1 (1:0). Wówczas bramki dla piłkarzy Andrzeja Tomali zdobyli Przemysław Dudzic oraz Bogdan Swarzyński, natomiast honor gości z Zielonek uratował Tomasz Kawa w samej końcówce meczu.

Zieleńczanka Zielonki - Niwa Nowa Wieś
15 marzec 2014 r. (sobota), godz. 15:00