Niwa urywa punkty liderowi

Sobotni mecz Niwy Nowa Wieś z Jutrzenką Giebułtów był jedynym spotkaniem 26. kolejki IV ligi. Pozostałe siedem starć zostało odwołanych z powodu fatalnej pogody.

W Nowej Wsi boisko było przygotowane jednak idealnie, a obie ekipy stworzyły niezłe widowisko. W pierwszej części meczu dwukrotnie strzałami z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Jutrzenki Mateusz Malarz. Strzały pomocnika Niwy były jednak blokowane przez obrońców gości, choć druga jego próba sprawiła sporo problemów Kowalczykowi, który wybił piłkę na rzut rożny.

Wynik meczu - jak się później okazało - został ustalony w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. W polu karnym próbkę swoich umiejętności pokazał Przemysław Dudzic, który zakręcił dwójką obrońców gości, po czym dograł tuż przed bramkę, gdzie czekał już Michał Adamus któremu pozostało dopełnienie formalności.

Nowowsianie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bo już w pierwszej akcji po rozpoczęciu od środka piłkarze z Giebułtowa doprowadzili do remisu. Z lewej strony Maciej Papież wygrał walkę bark w bark z Wojciechem Góralem po czym dograł w okolicę trzynastego metra. Tam nabiegający Paweł Wojdała uderzył mocno i precyzyjnie, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Arturowi Kuźmie.

W drugiej połowie bramki już nie padły, choć okazji do ich zdobycia obu drużynom nie brakowało. Najbliżej szczęścia w ekipie Niwy był Bogdan Swarzyński, który w końcówce meczu pokusił się o strzał z ostrego kąta. Silne uderzenie pomocnika naszej drużyny sprawiło sporo problemów Kowalczykowi, który wypuścił piłkę z rąk, jednak zdążył ją jeszcze wybić przed linią bramkową.

Po stronie gości najlepsze sytuacje zmarnowali Tomasz Targosz oraz Paweł Wojdała. Strzał tego pierwszego z pola karnego poszybował jednak nad poprzeczką, natomiast uderzenie Wojdały sparował na rzut rożny Kuźma.

W końcówce meczu czerwoną kartką został ukarany Maciej Papież za kopnięcie bez piłki Tomasza Chwieruta, co było ostatnim akcentem tego spotkania.

Niwa Nowa Wieś - Jutrzenka Giebułtów 1:1 (1:1)
1:0 - Michał Adamus 20'
1:1 - Paweł Wojdała 22'

Niwa: Artur Kuźma - Lucjan Stawowczyk (65' Tomasz Chwierut), Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Mateusz Śleziak - Adrian Pająk (80' Sebastian Kajor), Bogdan Swarzyński, Mateusz Malarz, Szymon Nowicki - Michał Adamus (84' Piotr Merta), Przemysław Dudzic.

Jutrzenka: Łukasz Kowalczyk - Kamil Kupiec, Krzysztof Michalec, Piotr Powroźnik, Marek Szaroń - Tomasz Targosz, Piotr Wtorek (77' Michał Krzywda), Rafał Tabak - Paweł Wojdała, Maciej Papież, Krzysztof Domagalski (60' Kamil Popek).

Sędzia: Roman Baran (Nowy Targ)

Żółta kartka: Szymon Śliwa.

Czerwona kartka: Maciej Papież (90' kopnięcie przeciwnika bez piłki)